Houbička na nádobí s přísavkou – jak geniální!

Také neustále někam zakládáte houbičku na nádobí, kterou potom rychle potřebujete, a ona není k nalezení? Nebo naopak pořád někde překáží? Sidolux se pokusil tenhle věčný problém zapomnětlivých hospodyněk vyřešit. Houbičky na nádobí totiž mají přísavku. A houbička už má své místo, které je navíc vzdušné a praktické. V mezidobí parádně vysychá a tím si zachovává delší životnost.

Houbičky na nádobí mají totiž příšernou pověst

Jistě jste to už slyšeli. Jakmile se někde objeví nějaký průzkum, kteráže část domácnosti je nejšpinavější, spolehlivě to nevyhraje záchodové prkénko, ale buď klávesnice na počítači, nebo… ano. Houbička na nádobí. Prý tam žije až dvacet milionů bakterií, z nichž mnohé mohou být zdraví nebezpečné. A protože houbičku pořád vymýváme a potom v její vlhkosti opět necháváme narůstat kolonie bakterií, je to tam trochu jako v hodinovém hotelu a zákazníci se v něm neustále střídají.

Nechat odmočit v chloru nestačí!

Některé pečlivé hospodyňky nechávají houbičky čas od času odmočit v chlorovém čističi nebo v antibakteriálním přípravku či citronové šťávě, ale pro likvidaci všech bakterií to prostě nestačí. Chtě nechtě se musíte smířit s tím, že hodně používanou houbičku už musíme jednoduše vyhodit. Žádná není věčná.

I když vlastně, mikrovlnná trouba?

Jeden způsob nejdokonalejšího možného zbavení se bakterií z houbičky existuje. Je to mikrovlnná trouba. Stačí ji dát vlhkou do mikrovlnné trouby asi na jednu minutu po dobu maximálního výkonu, nebo ji nechat projít nejžhavějším programem v myčce na nádobí. Téměř sto procent bakterií by mělo být pryč. To můžete dělat třeba s tou sidoluxovou jablíčkovou, protože té je do koše po týdnu používání opravdu škoda. Je tak krásná!

Viníkem je neustálá vlhkost!

Množení bakterií v houbičkách na nádobí má na svědomí neustálá vlhkost, nedostatečně vymačkaná houbička, nebo dokonce chvíle, kdy houbičku necháme ponořenou v hrnci, který máme na odmočení. To je pak skutečné zlo a většinou houbičku a její stav prozradí v takovém případě i zápach. Taková se hodí již opravdu jen do odpadkového koše.

Přísavka pro dokonalé větrání!

Proto jsou Sidolux houbičky na nádobí kytička a jablka výtečným nápadem, který v rámci skromných možností může pomoci v prodloužení životnosti vaší kuchyňské houbičky. Tím, že neleží ve vlhkosti, ale pevného povrchu se díky přísavce téměř nedotýká, snadněji po použití vysychá a tím se prodlužuje její trvanlivost.

Veselé a vždy po ruce (a v ruce)

Navíc je perfektně zvolený i tvar houbiček. Jak jablíčko, tak kytička, báječně sednou do ruky a i jejich velikost je parádní pro to, abyste je prostě vzali do rukou a vrhli se do práce. Kuchyňské houbičky také, co si budeme povídat, většinou kuchyňský dřez zrovna nezdobí, jejich hranaté tvary, ošuntělé vzhledy příliš nelákají, ale tady se může houbička stá doslova ozdobou kuchyňské linky.

Má jak drsnou část pro hrubší mytí, tak i jemnější, která zajistí běžné mytí hrnečků a méně špinavého nádobí.

Zkuste je… je čas povolat jablíčka a kytičky do své kuchyně! A hlavně vyzkoušet tu praktičnost kuchyňské houbičky na přísavce!