Nanotechnologie pro dokonalé čištění oken!

Sidolux přichází s revoluční novinkou! Jarně umytá okna už možná ozdobil prach z pylů jarních stromů a tak je možná zase čas vzít do ruky hadřík a… Třeba nový přípravek na čištění oken, který v sobě snoubí jak speciální nanotechnologii, tak i sílu ovocného octa. Zdá se, že účinnost čištění se tak mnohonásobně zvýšila. Především hraje velkou roli v tom, že vám okna vydrží čistá déle!

Ovocný ocet zvyšuje lesk

Ovocný ocet je zcela přírodní přirozený produkt. Vzniká kvašením ovocných roztoků, vzniká alkohol, který za přístupu kyslíku dále oxiduje na ocet. Ovocné kyseliny, které obsahuje, velmi dobře rozpouští zejména vápenaté usazeniny na hladkém, skleněném povrchu. Laicky řečeno je prostě tak trošku „rozežerou“. Tím celkem snadno dosahujeme vysokého lesku a i jisté odolnosti před usazováním dalších vápenatých skvrn. Ty vznikají srážením páry na sklech z vnitřní strany. Špína a prach, který se na oknech usadí, pak tyto ovocné kyseliny mnohem lépe vyčistí než jakýkoliv přípravek na nádobí, kterým někdy okna předmýváme. To je ostatně docela neúčinný zvyk, spíše však zlozvyk.

Tyto přípravky ale působí poněkud paradoxně, zanechávají okna mastná. Navíc ne úplně dobře rozpouští pevné nečistoty na oknech a dočistit okna z pěny je také obtížné. Okna jsou tak díky povleklému filmu více náchylná k usazování prachu. Po umytí přípravkem na nádobí na nich zůstává tenká lepivá vrstvička, na kterou se snadněji přichytává drobný prach..

Je to zbytečné – přípravek na okna v rozprašovači rozpustí všechnu špínu – i zaschlou – na první pokus!

Sidolux Widow se silou ovocného octa totiž umývá okno základní složkou, kterou je alkohol a ovocné kyseliny. To jsou natolik silné zbraně, že rozdíl uvidíte pod vlastníma rukama okamžitě, když přípravek nastříkáte na okna a rozetřete. Stačí pár tahů a skvěle! Nezanechává šmouhy!

Technologie Nano Code chrání před znečištěním

Unikátní technologie Nano Code v přípravku Sidolux Window výborně chrání již vyčištěný povrch. Potáhne ho neviditelnou vrstvou, která odpuzuje špínu a prach. Intervaly mezi jednotlivými čištěními oken se vám výrazně prodlouží.

Čím ještě zlepšíme efektivitu čištění oken?

Přece jen je třeba voda: Někdy se stane, že nečistoty (třeba ptačí trus) je třeba nejprve odmýt vodou. Pak dbejte na to, aby voda nebyla příliš horká, ale spíše vlažná. Horká voda snižuje účinek čistících prostředků. Výborně se pro tento účel hodí univerzální přípravek Sidolux Universal květinový vánek, který vyniká výbornou čistící schopností, ale také parádní květinkovou vůní.

Měkký hadřík: Pro mytí oken používejte měkké, savé hadříky. Dobře k oknům přilnou a zvýší se tak efektivita krouživých pohybů, po kterých vám nezůstane na okně jediná šmouha.

Papírové noviny: Oblíbené jsou papírové noviny. Vybírejte měkký papír podobný tomu novinovému. Dokonale zmačkané noviny působí ale trochu abrazivně, takže příliš netlačte, s nimi musíte trochu jemněji než s houbovitým hadříkem, který dobře saje a nehrozí riziko, že okna poškrábe.

Proboha! Nemám po ruce vůbec nic?!

No i to se může stát! Potřebujete z nějakého důvodu rychle vyčistit okno a přípravek na okna vám došel? Pak vyzkoušejte jednu ze dvou babských rad:

NOUZOVKY

Puding: Ve vodě rozmíchejte puding, potom ho natřete na okna a po zaschnutí dosucha vyleštěte.

Šampon na vlasy:  Vlažná voda a šampon na vlasy působí podobně jako odmašťující prostředek na nádobí, ale je jemnější a nezanechává mastný film.