Univerzální čistič a jeho víceúčelové využití

Lahvička s hustou, pěnivou a voňavou tekutinou nazýváme věru univerzálně – univerzální čistič. Jako první nás většinou napadne, že ji doma používáme na mytí nádobí nebo na podlahu. Ale takový univerzální čistič má opravdu vícenásobné využití, a pokud se snoubí s nějakou luxusní a příjemnou vůní, pak je to tak trochu i univerzální parfém do bytu. Překrásně totiž voní. A dlouhotrvající vůně jsou trendy, jejichž směry se výrobci úklidových prostředků dávají.

Univerzální čistič – usnadní práci a úklid

Příjemná vůně rozhodně usnadní práci a úklid a ještě nějakou chvíli po úklidu bude mít váš nos svěží pocit z dobře vykonané práce. Tyhle náročné požadavky skvěle splní novinka od Sidoluxu, vůně modrých květin. V litrovém balení najdete především onu vyváženou, luxusní, dokonalou vůni, která vám udělá z domova příjemné místo.

No a zároveň je to ten báječný univerzální čistič vylepšený ještě o složky, které změkčují vodu, tudíž se úklid stává snazším a efektivnějším. Alespoň po té psychologické stránce, prostě vás to bude víc bavit.

A kde můžeme po univerzální vůni modrých květů sáhnout?

  1. podlahy
  2. okna, parapety
  3. nádobí, kuchyňské povrchy
  4. venkovní užití, mytí venkovního nábytku, květináčů, parapetů
  5. omyvatelné povrchy, stoly, omyvatelné dřevo, dveře
  6. umytí dětských bazénů, hraček, sezónních potřeb
  7. naředěný se hodí i k vyčištění čalouněného nábytku
  8. v nouzi postačí i k přeprání prádla
  9. vyčistíte jím i interiér auta

TIP: Takový univerzální odmašťující přípravek je také skvělý jako první pomoc při mastných skvrnách na prádle. Jak nejdříve můžete, polijte skvrnu vrstvou hustého odmašťujícího univerzálního čističe, nechte pár minut působit a potom pod teplou vodou vypěňte a vydrbejte. Menší skvrny to odstraní stoprocentně, u rozsáhlejšího zašpinění zabrání nejhoršímu. Prádlo poté klasicky vyperte a uvidíte, že nedáte na takovou první pomoc dopustit.

A jak čistič používat? Na houbičku nebo do horké vody?

Jakoby se někdy lidstvo dělilo na dva tábory. Jak nejlépe používat tento přípravek – poctivě ho rozpěnit v horké vodě a touto vodou otírat povrchy, nebo ho můžeme nanést na houbičku a mýt povrchy tímto koncentrátem? Hm, oboje má pravdu. Jenom každé se hodí pro něco trošku jiného.

Není-li povrch tolik zašpiněný, pak můžeme všechno umýt horkou vodou. Nádobí, květináče, zahradní nábytek, to se skvěle čistí právě jen horkou vodou s pěnou a hadříkem či houbičkou.

Pokud však pracujeme se špínou příliš mastnou, zaschlou nebo usazenou, potom můžeme raději použít metodu přípravku naneseného na houbičku a čištění přímo tímto přípravkem. Je také dobré nechat univerzální čistič chvíli působit, přece jenom jeho účinnost není tak rychlá a silná, jako je tomu u speciálních čističů třeba na mastné připálené nádobí nebo grily. Tady pak musíte být trochu trpěliví a dát působení přípravku čas.

Tak co, už je vás univerzální čistič doma zase o něco univerzálnější? Nebojte se po něm sáhnout častěji, než jenom při mytí podlahy…