Čtyři zásady proti prachu

Miluji přípravky proti prachu! Poskytují totiž chvilkový pocit, že je všechno čisté, naleštěné a BEZ PRACHU. Pojďme se na ně podívat a k tomu přidáme něco dobrých rad, jak si tento bezprašný pocit v domácnosti udržet co nejdéle.

Sidolux nabízí úžasný voňavý sprej, se kterým nejen perfektně vyleštíte a odprašníte povrchy, ale také krásně citronově provoníte svůj byt. Je to chvíle, kdy se člověk cítí čistý a dobře se mu dýchá.

https://www.lakma.cz/produkt/sidolux-m-spray-proti-prachu-s-vuni-citron/

Jemný sprej pomůže po rozetření nejen odstranit prach vlhkou cestou, tedy tou nejúčinnější, ale také jeho antistatické vlastnosti umožní, že nějakou dobu bude tento povrch prach odpuzovat. Udržíte ho proto déle čistý. Po nastříkání vytvoří aktivní pěnu, kterou setřete a rozetřete. Intenzivní vůně se v bytě udrží ještě několik hodin. Pokud zrovna citronovou vůni nemusíte, tak Sidolux vyrábí sprej i s vůní marseillského mýdla. Jemná, květinková, voňavá a čistá! Tu si určitě zamilujete.

Sidolux – spray proti prachu se hodí na dřevěné, plastové i skleněné povrchy. To je tedy téměř vše, co se doma vyskytuje, dalo by se tedy říci, že je naprosto univerzální.

Jak si ale tento vytvořený pocit pohody v bezprašném bytě udržet co nejdéle a jak si co nejlépe zefektivnit úklid?

Proti prachu vždy jen VLHKOU CESTOU!

Péřové prachovky jsou sice efektní a hezké, ale o spolehlivosti by se dalo pochybovat. Ano, sice do sebe na statickou elektřinu v peří něco nachytají, ale velkou část prachu prostě jen rozvíří. Chvíli se zdá všechno čisté, ale když si svou uklízecí trasu projdete za půl hodiny, už tam bude vrstvička prachu… Ideální je tedy mokrá cesta, buď klasicky mokrý hadr a univerzální čistič, nebo pro rychlejší úklid, právě tento sprej proti prachu. Vlhký prostředek drobné nečistoty zatíží a už nemají sklon poletovat vzduchem. Hadříkem je pomalu setřeme a je hotovo. Prach je navždy zlikvidován.

Tedy, než na jeho místo přijde nový.

SYSTEMATICKY UKLÍZEJTE

Tedy odspoda nahoru. Nejprve luxujte, myjte podlahy, otírejte jiné povrchy. Při luxování a úklidu (nebo při převlékání postelí či výměně záclon například) se víří prach.

Mezi nejhorší „prášiče“ v domácnosti patří žehlení, manipulace s prádlem je v tomto ohledu naprostý mor.

Chcete-li mít úplně čisto, nechte si odprašnění viditelných povrchů až jako poslední fázi úklidu.

Lapače prachu jako VĚČNÝ ZDROJ PRACHU

Je dobré se zbavit lapačů prachu jako jsou žaluzie, záclony, těžké závěsy, deky a také koberce. Obrovskou prašnost do bytu přidají domácí miláčci, kteří se chovají na pilinové nebo hoblinové podestýlce (morčata, potkani, králíci nebo křečci), hodně prachu nadělá i domácí ptactvo. Bytem se potom může táhnout povlak jemného dřevěného šedivého prachu, který běžný vysavač nezachytí a víří ho dále při luxování bytem. V takových případech je dobrý vysavač s HEPA filtrem.

Bojujete-li s prachem neúspěšně, rozhlédněte se kolem a zvažte, čeho byste se mohli zbavit.

PEČUJTE I O ZDÁNLIVĚ NEZAPRÁŠENÉ POVRCHY

Jako jsou čalouněné židle a gauče. Čas od času i ty vyčistěte speciálními čističi a zbavte je prachu, který se může vířit pokaždé, když na gauč nebo židli sednete. Pravidelně převlékejte postele, ložní prádlo perte na více máchání. Jedno máchání nebo běžný program většinou neodstraní jemné prašné nečistoty a můžete si všimnout, že suché povlečení neskutečně práší. Dobrým pomocníkem je  sušička prádla, která část prachu z prádla „vymele“ ven.

A když se nakonec přece jenom napráší, vezměte sprej a hadřík do ruky a dejte se do práce…