Úklid garáže: To chce, panečku, silnou ruku!

Či spíše silnou chemii, máte chuť si kolikrát říci! A nejste daleko od pravdy. Úklid silně znečištěných prostor,  třeba garáž nebo pracovní díly, s univerzálním čističem pro domácnost neuděláte. A tak vám dnes představíme speciální čistič od Sidoluxu právě pro tyto potřeby a prostoru.

Zvládne odstranit i mastné skvrny a zbytky barev!

A začneme pěkně zostra. Cleanlux totiž dokáže především odstranit těžkou, mastnou špínu. Odstraní šmír, zbytky barev, emailů a vodou ředitelných laků. A to i z takových povrchů, které běžně v dílně nebo garáži máme. Jako linoleum nebo dlažba, dřevěné povrchy, police, železné skříňky apod.

Většinou jsme na tyto nečistoty potřebovaly nějaké průmyslové přípravky nebo přímo chemikálie. S tím je ale nyní konec! Tento přípravek můžete použít nejen v dílně a garáži.  Ale i v případě, že se nějaká taková nečistota objeví  v domácnosti, na plovoucích podlahách nebo dřevě.

 

Odmašťovač i na gril nebo plynové mřížky

Velkým problémem bývají mřížky na gril. Jsou náchylné k tvoření napálených mastných povlaků, kterých se je téměř nemožné zbavit. Stejně tak trpí i mřížky na plynových sporácích a hořácích. Ty také jen tak snadno nevyčistíte, obyčejně to vyžaduje namáčení v nějakých speciálních prostředcích. I na tyto kuchyňské neduhy můžete vzít Cleanlux. Dobře uklidí i znečištěnou keramiku, digestoře, fritézy… Dbejte však bezpečnostních doporučení na přípravku.

 

Skvělý pro tyto typy mimořádných úklidů!

No, a než ho budete mít po ruce, připomeneme si ještě rychlé tipy na odstraňování skvrn podobného ražení, které se nám ale udělají na oblečení nebo textiliích.

 

Skvrny od vazelíny, mastnoty:

  1. způsob

Technický benzín nebo trichlórethylen, kterým skvrnu potřeme, a potom běžně vypereme a necháme proschnout.

  1. způsob

Velké množství pracího prášku se silnou bělící nebo odmašťující schopností nasypeme na skvrnu, s troškou vody rozpěníme a kartáčkem pečlivě rozmasírujeme do celého povrchu skvrny. Necháme pár minut působit a vypereme. V případě potřeby postup zopakujeme.

  1. způsob

To je nejlepší způsob pro skvrny, které se nám stanou okamžitě a můžeme s nimi pracovat začerstva. Skvrnu nejprve posypeme rozdrcenou bílou křídou, hlinkou nebo magnéziem. To zvýší savost! Podložíme je savým papírem z obou stran a přejedeme horkou žehličkou. Opakujeme s dalšími sadami savých papírů, dokud nebude větší část mastnoty vsáknutá. Zbytek potom můžeme dočistit dvěma výše uvedenými způsoby.

 

OCET jako dobrý pomocník na závěr:

Oblečení, které jsme zrovna takto vytrhli ze spárů popelnice díky nenapravitelnému zničení, dáme do pračky.  Dobrým tipem je ocet, který použijeme místo aviváže. Postará se o vyšší účinnost vyčištění mastné skvrny. Vyčištění zafixuje, prádlo vydesinfikuje. Zbaví ho případných pachů, které by mohly po chemickém odstraňování na oblečení být.