Zapařené zrcadlo minulostí

Jak to jen udělat, aby se zrcadla v koupelně zbytečně neopocovala nebo nebyla zaprášená? Je to postě nepříjemné, když se chcete v koupelně podívat do zrcadla, přitom si napouštíte vanu a ejhle – zrcadlo je plné páry. Máme pro vás pár dobrých tipů, jak na zapařené zrcadlo. A také jak zabránit usazování prachu na zrcadlové ploše. Pryč s potem a prachem!

Pot

Topné zrcadlo!

No tak to nemá každý, a hlavně je to módní výstřelek, který možná časem zaplní domácnosti, ale v této chvíli je to tak trochu sci-fi. Přesto stojí za zmínku. Architekti už přišli s parádním nápadem dávat za zrcadla topná tělíska podobně jako na podlahy, takže se nám zrcadla potom neopocují, vlhkost na nich srážená se v podstatě okamžitě odpařuje. Výborný nápad!

Vyčistěte zrcadlo sprchovým gelem

Dobrou vychytávkou je, když zrcadlo vyčistíte sprchovým gelem. Lehce ho po něm rozetřete a potom dosucha vytřete měkkým hadříkem. Lehká vrstva gelu na zrcadle zabrání srážení páry.

Vyčistěte mýdlem zapařené zrcadlo

Z podobné škatulky dobrých rad od babičky, je i ta s mýdlem. Nakreslete suchým mýdlem na zrcadlo pár šmouh, poté je dobře nasucho vyčistěte suchým hadříkem. Slabá vrstvička mýdla, která nebude ale vůbec viditelná, zabrání srážení páry. Zrcadlo tak bude také dokonale odmaštěné, chce to ale trpělivost a sílu v ruce, protože rozleštění mýdla nějakou dobu trvá.

Vyčistěte zubní pastou

Další rada je ještě jednodušší. Naneste na zrcadlo zubní pastu a důkladně ji rozetřete po celém povrchu. Pozor, nepoužívejte abrazivní pasty, protože byste sklo poškrábali. Vlhkým, nebo i suchým hadříkem pak sklo vyčistěte dosucha. Také zubní pasta má zabránit tomu, aby se zrcadlo potilo, případně se na něm sráží vlhkost ve větších kapkách.

Prach

Ocet čistí i odmašťuje

Dobrý tipem je vyčištění octem nebo citronovou šťávou. To nejenže dodá zrcadlu průzračnost, také dobře zabojuje proti usychajícímu vodnímu kameni z kapek, ale také částečně zabrání usazování prachu. Na zapařené zrcadlo v podstatě můžete použít jakýkoliv prostředek na mytí oken.

Pro odstranění a odpuzení prachu můžete vyzkoušet i jakoukoliv metodu uvedenou v tipech proti pocení oken.

S mořskou vůní jako bonus? Ano!

Silux na okna a zrcadla – mořská svěžest, s tímto speciálním přípravkem na mytí zrcadel v koupelně si navíc ještě pořídíte svěží mořskou vůni.

Skvěle se roztírá a nezanechává za sebou šmouhy. Potřebujete už jen buď měkký novinový papír nebo utěrku z mikrovlákna a zrcadla budou jako nová.

TIP: V zimě je můžete použít i pro běžné očištění oken, které mají sklony se vlivem kondenzující páry opocovat. Například v kuchyni nebo na chladných chodbách. Snížíte tím také riziko vzniku plísní na místech, kam by odkapávala sražená voda a udržovala v okenních rámech vlhkost.