Marseillské mýdlo proti zaschlým kapkám funguje skvěle!

Neuvěřitelně to člověka rozčílí! Snažíte se mít čistou koupelnu, ale paradoxně tím, co nejvíce špiní, je voda sama. Tvrdá voda za sebou nechává velmi ráda kroužky zaschlého vodního kamene, který postupně šedne, zelená a tvoří se na něm i další nepříjemné a hlavně těžko odstranitelné povlaky. Věřte tomu že držíte-li v ruce luxusní marseillské mýdlo nebo levnější jádrovou variantu, máte v ruce zbraň i proti otravným bílým značkám po vodních kapičkách!

Marseillské mýdlo je bomba!

Znaly ho už naše babičky a jeho účinnost je generacemi prověřená. Jádrové mýdlo nebo mýdlo s jelenem, kdo by je neznal! Původ však má toto mýdlo ve Francii, kde je staletími každý speciální recept snad až rodinnou tradicí. Výrobní postup a receptura byla uzákoněna v roce 1668 a od té doby se přísně dodržuje. V tradiční Francii existují dva druhy pravých mýdel: olivové, s obsahem olivového oleje, a pak mýdla se ztuženými tuky, palmový, kokosový. Vynikají vysokou účinností při čištění jakýchkoliv povrchů, ať už při praní, mytí, nebo jako úklidový prostředek pro celou domácnost. Velice účinné jsou právě proti vodnímu kameni.

V neposlední řadě také nádherně voní díky použitým éterickým olejům.

Hospodyňky ho milují, protože prostě neubývá

Kvalitní a precizní výroba tohoto mýdla je zárukou, že držíte v ruce něco, co vám jen tak neproklouzne mezi prsty jako zbytečná investice. Jádrová mýdla dlouho vydrží, nevymývají se tak rychle jako běžná mýdla a jistě si pamatujete, že mýdlo s jelenem vydrželo minimálně rok i při téměř každodenním používání. Je to záruka kvality.

Pro pořádek, tradiční marseillská mýdla jsou dražší, než obyčejnější jádrová, mezi které patří i ona běžnější prací a čistící mýdla. Účinnost je však zhruba stejná.

Víte tedy, že takové mýdlo můžete použít právě pro tvrdou vodou zašpiněný sprchový kout nebo jím můžete vyčistit baterii?

Mýdlo v tekuté formě pro domácnost

Sidolux nabízí tento zázrak v celé řadě výrobků ve formě vhodné právě pro běžnou údržbu povrchů. Například Sidolux Universal – Marseillské mýdlo díky unikátnímu systému Soda Power, změkčuje vodu, odstraňuje nečistoty z povrchů, které jsou běžně omyvatelné mokrou cestou. Zanechává po sobě navíc příjemnou vůni typického francouzského mýdla. Kombinace účinného tekutého mýdla a jedlé sody je jako dělaná pro častý nešvar našich koupelen. Spojili se dva silní soupeři. Mýdlo a soda!

Sidoluxem lze tedy výborně odstranit již existující skvrnky na kachličkách, vaně, nerezové i keramické baterii. Vyšší nánosy samozřejmě lépe vyčistí speciální silnější prostředky (nebo ocet či citronová šťáva), ale pro běžnou údržbu a především prevenci, je jakákoliv forma marseillského mýdla ideální.