Levandulový ráj při úklidu!

Univerzální úklidový prostředek můžete použít v podstatě kdekoliv. Na okna, na podlahu, na omyvatelné povrchy, ba klidně i na nádobí nebo na umytí syntetických materiálů zašpiněných bot. Zvládne v koncentrované podobě vyčistit mastnou skvrnu nebo pomůže v likvidaci skvrny od vína a ve zředěné podobě provoní při běžném úklidu celý byt. A tenhle voní po levanduli!


Proč zrovna levandule?

O levanduli: Levandule je vytrvalý polokeř dorůstající až 80 cm do výšky, s krásnými fialovými květenstvími, která mají svou sezónu od června do srpna. Je to sice rostlina pocházející ze Středomoří, ale v našich podmínkách roste velmi dobře a odolně přezimuje. Díky vlastnostem i rychlému růstu je oblíbená při tvoření ozdobných plůtků na zahradě nebo se využívá i jako balkonová rostlina.
A znaly ji už i naše babičky.
Ano, pamatujete si správně. Levandule byla oblíbenou bylinkou v sáčcích nebo se používala ve formě voňavého mýdla do prádelníku, kde měla odhánět šatní moli. Snad prý i štěstí do domu přinášela! Do jisté míry odhání i potravinové moli, ale tam je problém s tím, že levandule je velmi silně cítit a vůní mohou načichnout ochraňované potraviny. Jisté je, že vůni levandule hmyz rád nemá.
Takovou aromalampou s levandulí – nebo i jednorázovým úklidem levandulovým přípravkem – také zminimalizujete na nějaký čas návštěvy obtížného hmyzu zvenčí – komáři se k vám v tuhle dobu rozhodně nepohrnou.

Levandule působí blahodárně i na naši psychiku

Doslova působí dojmem klidného a teplého domova. Je to dokonce jedna z nejsilnějších bylin na tlumení úzkostí až panických atak. Přivonět si k čistému levandulovému oleji při rozbíhajícím se záchvatu paniky nebo silné úzkosti může záchvat zmenšit, snížit intenzitu nebo dokonce zastavit. Obecně pak vůně levandule uklidňuje, navozuje dobrý spánek a mírní nervozitu.
Můžu si tedy po levandulovém Sidoluxu sáhnout právě tehdy, když se mi do úklidu vůbec, ale vůbec nechce? Ano! Berte to jako malou lekci aromaterapie a příjemného spočinutí u úklidu.

A půjde to lehce, protože s Universal to lehce jde vždycky!

Kromě příjemné intenzivní levandulové vůně si užijete i bezproblémový úklidový zážitek, protože Sidolux Universal je opravdu účinný. Složky změkčující vodu (systém Soda Power) se postarají o to, že všechny zaschlé nečistoty půjdou mnohem snáz dolů, že za sebou nebude zanechávat bíle ohraničené skvrny z vodního kamene a že to jisté míry také vodní kámen rozpouští. Zrcadla, okna, skla nebo lesklé podlahy tak budou mnohem lesklejší a hladší, protože budou zbavené miniaturních nánosů vodního kamene.
TIP: Ideální na mytí květináčů, ze kterých chcete udělat opět květináče jako nové. Tehdy můžete namočit květináče na noc nebo na několik hodin do silnějšího roztoku Sidoluxu Universal, v případě silného znečištění ještě účinek zesílit přidáním několika lžic jedlé sody. Posílený Sidolux pak bude pracovat pro vás…