Koupelna: Regály, nebo skříňky?

Při zařizování koupelny někdy váháme. Je lepší všechno schovat do skříněk a mít koupelnu ve stylu těch hotelových, nebo vsadit na regály, drátěný program a mít všechno pěkně na očích? Většinou, kdoví proč, snad ze zvyku, sáhneme po té druhé možnosti. Snad proto, že se to tak vždycky dělalo. Ale pojďme se podívat na výhodnost či nevýhodnost obou způsobů

 

V koupelně se nikdo nechce moc potit – úklidem…

Koupelna je nejvlhčí místností v domě, proto zasluhuje největší péči. Bez výjimky každý den v ní musíme důkladně uklidit, aby se udržela v dobrém stavu. Pokud vynecháme, něco někde zanedbáme, velmi snadno a rychle se tu šíří plísně, prach, vlasy, chlupy, špína nebo slizké usazeniny ze zbytků kosmetických přípravků a mýdel. To se stupňuje ještě ve chvíli, kdy v koupelně skladujeme a pereme prádlo, protože manipulace s prádlem a vlhké výpary z pračky nebo sušičky zvyšují prašnost i vlhkost. Je tu tedy třeba více než kde jinde pravidelně utírat prach.

TIP: Sidolux Nano Code je vysoce účinným leštidlem na zrcadla a skla navíc s nanotechnologií zabraňující zamlžování. Pro koupelny jako dělané!

TIP: Spreje proti prachu Sidolux můžete využít i v koupelně na koupelnový nábytek, ale směle i na různé výklenky nebo okenní rámy. Voní, osvěží, vyčistí usazeniny a zároveň zabrání do jisté míry opětovnému usazování prachu.

Je zřejmé, že koupelna by měla být koncipována tak, aby co nejméně předmětů denní potřeby, bylo vystaveno těmto vlivům.

Drátěné programy? Vážně o ně stojíte?

Možná jste podlehli drátěnému nábytku a zaplavili jimi koupelnu. Někdy mají své opodstatnění, ale kam se rozhodně nehodí, ač výrobci tvrdí opak, jsou místa, kde je trvalé vlhko, na odkládání pošpiněných mycích gelů, mýdel, kosmetiky, dětských mokrých hraček, šamponů a všeho toho, z čeho sice pohodlně steče voda, ale jednou za čas budete muset pořádně vydrbat. A to není nic příjemného. Odmontovat, vyčistit dráty od slizkých usazenin a plísní a prachu… a můžete začít pochybovat o dobrých úmyslech výrobců drátěných programů.

Nasnadě je otázka, kolik toho vlastně musí být v koupelně vystaveno?

Vzorem může být klidně koupelna v hotelu. Moc toho tam není. A když tam už něco zanesete sami, svůj šampon nebo mýdlo, většinou okamžitě vidíte, že si jen přiděláváte práci. Nebo uklízečce. Poučte se z toho i na doma. Vyplatí se, pokud máte v koupelně dost místa, pořídit si i na věci denní potřeby kryté skříňky. Vytáhnout jednou za den šampon ze skříňky, použít, omýt, osušit a zase dát zpět do skříňky je ve výsledku mnohem pohodlnější, než být rozčilován jeho přítomností na vaně a rozšiřujícím se lepkavým kruhem pod ním. Ostatně, vyndat si pár kousků k denní péči a zase je poté uklidit, může být i dobrou součástí rituálu péče o sebe samotného. A úklid koupelny bude o mnoho snazší.

Čím méně věcí bude v koupelně vystaveno, tím menší nervozitu vám bude také tato místnost způsobovat, koupelna má být o relaxaci. Není příjemné se dívat při koupání na temné rohy a začínající špínu, vědět, že zase se usazuje prach na lacích na vlasy a fénu a podobně. Máte-li jen trochu možnost, volte uzavíratelné skříňky. Koupelnu pak mohou zdobit třeba jen svíčky a pár nezbytností. No, není to dobrý nápad?
A vědomí, že až z vany osvěženi vylezete, čeká vás jen osušení mokrých míst, na kterých se nic nikde neplete, a můžete skočit rovnou do postele!