LOTOSOVÝ EFEKT – nanotechnologie pochází z přírody

Znáte lotosový efekt? Nebojte se, nebudeme vás trápit lekcí z botaniky. Naopak, máme pro vás skvělý tip, který vám usnadní domácí práce.

Není třeba, abyste trávili svůj drahocenný čas leštěním, trhnutím a namáhavým zápolením s běžnými součástmi domácnosti jako jsou dlažba z keramiky či kamene, dřevěné povrchy, PVC, linolea i plovoucí podlahy, sklo a zrcadla, okna, nábytek, koženka, plasty všeho druhu… Inspirovali jsme se přírodou a ta vymyslela recept na dokonalou krásu bez náročné údržby.

Proč je lotos krásný

Pokud v přírodě pozorujeme lotos, zjistíme, že je stále čistý. Voda se na něm neudrží, stéká a bere s sebou i všechnu případnou špínu. A přesně tak se budou chovat materiály ošetřené přípravky s nanotechnologií.

Nanotechnologie pro každý povrch

Díky prostředkům s nanotechnologií dojde k potažení povrchu ultratenkým oxidem křemičitým, tedy mikroskopickou vrstvičkou skla v podobě miniaturních nano – částic. Tento unikátní povrch je na rozdíl od běžného skla paropropustný, protože nedrží na povrchu pomocí nějakého pojiva, ale na základě chemických vazeb a magnetických sil.

Výsledná ochrana odolává mrazu a vlhkosti, neovlivní ji ani časté střídání teplot nebo působení chemických látek. Ochranný film zaniká pouze mechanickým opotřebením nebo postupným zvětráváním, takže je potřeba tuto vrstvu za čas obnovit.

Nanotechnologie odstraní běžné nečistoty, poradí si se rzí, vodním kamenem. Vytvoří na materiálech povrch, který odpudí špínu, ochrání domácnost proti plísním a bakteriím.

Málo práce i nízká investice

Ani nanotechnologie nezaručí, že budou povrchy zcela odolné proti znečištění, ale rozhodně podstatně prodlouží interval potřebný na jejich údržbu a tu zrychlí a usnadní. Navíc se úklid zlevní, protože k odstranění nečistot postačí obyčejná voda.

Žádné speciální postupy

Přípravky s nanotechnologií nepotřebují speciální zacházení. Rozdíl při jejich aplikaci nepoznáme. Klasicky postupujeme podle návodu, který se obvykle neliší od vašich běžných zvyklostí. Většinou se na trhu prodávají silné koncentráty, a tak se stačí držet doporučeného dávkování a aplikovat menší množství než jindy.

Ulehčete si práci

Povrchy ošetřené přípravky s nanočásticemi odolávají zašpinění a vzniku šmouh o poznání déle, krásně se lesknou. Místo drhnutí a opakované složité péče stačí pouze zamést nebo jednoduše otřít. Dejte přednost věcem, které jsou pro váš život skutečně důležité a starosti o krásu, čistotu a lesk vaší domácnosti přenechte odborníkům.

Ze sortimentu výrobků SIDOLUX výhody nanotechnologií můžete využívat při čištění a ošetřování skleněných povrchů s řadou SIDOLUX WINDOW Nano Code. Vyzkoušejte si technologie budoucnosti v praxi!