ČISTICÍ PROSTŘEDKY: Čistota proti zdraví?

Přehánět se nemá nic, dokonce ani čistota v bytě.

Uvedený výrok nemá nic společného s leností, pouze se zdravým rozumem. Podle mediálních kampaní by mohl v mnoha lidech vzniknout pocit, že jejich byt je vlastně nepřátelským územím, které osídlily miliony bakterií, čekajících jen na to, aby se na něj vrhly a okamžitě je nakazily strašlivými chorobami plnými děsivých příznaků a končícími hrůznou smrtí v příšerné agónii. Jediné řešení podle všech reklam, je nepustit z ruky dezinfekci a stříkat ji bez ustání kolem sebe…

Dejte přednost zdravému rozumu

Nenechejte se pobláznit. Čistota našeho okolí je skutečně důležitá a základní hygienické návyky by mělo zvládat i malé dítě, ale snažit se vypudit všechny bakterie je holý nesmysl. Náš organismus si během tisíců let života na této planetě vybudoval velmi slušný imunitní systém a pokud je v dobré psychické a fyzické kondici, tak ho tlupa cizích mikroorganismů nepřivede ani trochu do rozpaků. Naopak, tím že své okolí budeme neustále polívat chemikáliemi, snadněji docílíme vlastních alergických reakcí i otravy našeho životního prostředí.

Volte kvalitní a osvědčené pomocníky

Našimi hlavními pomocníky by měl zůstávat i nadále velký a malý smeták, lopatka, mop a prachovka, kvalitní přípravek na nádobí, okna, podlahy a nábytek. Takový, který neobsahuje hned množství dezinfekce, hlavně té na bázi chlóru.

Váš byt je jako vaše tělo

Přistupujte k úklidu v domácnosti jako k péči o vlastní tělo. Zašpiněné ruce stačí omýt mýdlem, na zápal plic jsou třeba antibiotika. Uklízet doma denně přípravky na bázi chloru je jako léčit rýmu chemoterapií. Biocidní a toxické přípravky mají být určeny pro krajní případy a vysoce zátěžová prostředí.

Výrobky Sidolux spojují tradici s novými technologiemi

Kvalitních čisticích prostředků je na trhu celá řada. Navíc mnohé z nich zdařile kombinují osvědčené s novými poznatky. Například přípravky Sidolux používají ve svých výrobcích osvědčenou sodu i marseilské mýdlo. Firma se právem pyšní i speciální řadou přípravků na okna a zrcadla, která využívá nejmodernější poznatky o nanočásticích. Běžný úklid sice nelze zcela vynechat, ale práce se významně zjednodušuje a zefektivňuje.

Chraňte své zdraví před drastickou chemií

Pořekadlo, že méně znamená více, platí i v oblasti úklidových prostředků. Vyberte si takové pomocníky, kteří vám pomohou jednoduše zvládat úklid a údržbu vašeho okolí. Při správné péči o domácnost nemusíte vyprodukovat litry toxického odpadu. Stačí si jen vybrat kvalitní pomocníky.