Stop alergiím na prací prášek

Řeší to alergici, lidé s ekzémem a maminka malých dětí. Prací prášek, ať chceme nebo ne, v nepatrném množství v prádle zůstává a může způsobit alergie a pokožku extrémně citlivých jedinců dráždit. V takovém případě musíme v první řadě pečlivě volit prací přípravky. A pokud jste si oblíbili prací perly, potom vás jistě potěší novinka od Sidoluxu, prací perličky právě pro osoby s citlivou pokožkou.

Ale ještě než si je představíme, řekněme si něco o citlivé pokožce. Jak vůbec poznáte, že ji máte?

Projevy citlivé pokožky

Jsou to všechny nezdravé a nepříjemné projevy na kůži, které se projevují po aplikaci kosmetiky nebo při používání běžného nebo nevhodného pracího prášku, zdánlivě se nám to může zdát bez příčiny. Zase úplně neplatí, že každý člověk s citlivou pokožkou nesnáší běžné prací prostředky, prací prášek nebo aviváž může být pouze jedním z alergenů nebo dráždidel. Ale kdo už pokožku citlivou má, má také vyšší riziko, že ho bude dráždit třeba aviváž. Naopak, někdo může být zcela zdravý a přecitlivěle reaguje pouze na prací chemii. Nedá se tu nic slepě paušalizovat.

Jak může prášek působit na kůži?

Červená, horká pokožka, svědění bez pupínků, suchá olupující se pokožka, která také může svědit nebo různé druhy vyrážek. Že jde o přecitlivělost na prací prášek můžete poznat i podle toho, že se alergie objevuje poté nebo do několika hodin, co si na sebe vezmete vyprané prádlo.

Alergické pupínky nejčastěji vypadají jako kopřivka, vyrážka kombinovaná s otokem pokožky nebo pupínky se středy naplněnými vodou. Pocitově cítíme většinou svědění, pálení, pocit pnutí nebo bolest. Škrábání může zanést do malých ranek infekci a situace se ještě zhoršuje o zánět.

Prací prášky „sensitive“ jako prevence alergie

Pokožku dětí, ekzematickou pokožku nebo třeba hojící se kůži po spáleninách, po neštovicích nebo při lupénce je dobré preventivně chránit před dalšími dráždivými látkami, a proto takoví lidé používají přípravky na praní pro osoby s citlivou pokožkou raději preventivně. Je zbytečné si pokožku dráždit ještě něčím navíc.

V zimě je to horší

Obecně se má za to, že v zimě jsou všechny problémy s pokožkou horší či se mají tendenci zhoršovat.  Na vině je horší podnebí, které pokožku namáhá teplotními výkyvy, větrem, námahou je i ústřední topení a suchý vzduch v místnostech i mechanické dráždění teplým oblečením, dlouhými rukávy nebo svetry. Ostatně na kvalitu oblečení by měli být lidé s citlivou kůží velmi dbalí. Vše umělé a neprodyšné dráždí a problémy zhoršuje.

Perličky mají mnoho výhod

Zvolit k praní prádla pro citlivé osoby prací perly v sobě skrývá mnoho výhod. Ne náhodou šplhají ve své oblíbenosti stále výš, protože ukrývají výhody pracího prášku (vysokou koncentraci pracích látek) a gelu (snadno se rozpouští). A právě u tohoto typu prádla je žádoucí, aby v něm zůstalo po praní co nejméně zbytkových látek a když už, aby to nebyly látky zbytečně pokožku dráždící.

Prací perly Perlux Baby navíc garantují vysokou prací účinnost a dokonalé odstranění skvrn a špíny. Obsahují speciální složku látek, garantovanou Hypoallergenic Care, která je výjimečně šetrná a testována právě na pokožce těch nejmenších, miminek a batolat. Čili také – parádní tip pro maminky!

PERLUX BABY prací perly na praní dětského prádla a prádla osob s citlivou pokožkou 24 ks