Údržba kožené sedačky vyžaduje SVÉ prostředky!

Kožená sedací souprava je pro mnohé synonymem pohodlí, luxusu a něčeho, bez čeho si třeba ani nedovedou představit svůj život. Kožená sedačka je prostě součástí rodiny a podle toho je o ni také třeba pečovat. Péče o kožené čalounění není nikterak složitá, jen potřebujete kvalitní přípravek a prostě na to čas od času nezapomínat. Odvděčí se vám dlouhou životností a požitkem, který se nedá s ničím jiným srovnat.


Každá sedačka je originál a má svou kvalitu

Kůže je přírodní materiál, jeho kvalita je kolísavá a tak na sedačkách najdete tu a tam místa slabší i silnější, hladší i drsnější. Jsou to rozdíly sotva znatelné, ale při nějakém bližším a pečlivém ohledání si tohoto jevu můžete všimnout. Není to vada materiálu, je to jeho přirozená vlastnost. Kožené materiály se dělí na sametové, zdrsněné, hladké, broušené matné i broušené lesklé. Tady záleží na vás, co se vám víc líbí. Také platí, že materiál na sedacích soupravách a na nábytku je méně odolný, ale jemnější a teplem více roztažitelný, než pevněji a odolněji zpracovaný materiál pro použití na automobilové sedačky.

Údržba kožené sedačky aneb CO určitě NE!

Na kožené povrchy nikdy nepoužívejte běžnou chemii, kterou používáte k jiným účelům v domácnosti. Prací prášky na skvrny, čističe na skvrny, aviváže, odmašťovací přípravky – kůže po nich může hrubnout, tvrdnout nebo se dočkáte barevných skvrn, „vyžrané nebo změněné“ barvy. Také právě běžná chemie na úklid bývá příčinou, proč kožený povrch začne po čase praskat.

Čističe na kůži jsou jako na pleť

Mějte stále na paměti, že to je jako s péčí o pleť. Po každém čištění je ji důležité naimpregnovat. Povrch musíme udržovat vláčný a nevysušený, musí si zachovat svou pružnost. Jakmile vám povrch začne tvrdnout, začne jednoduše praskat do hlubokých rýh. Své místo by tedy v domácnosti s koženým nábytkem měly mít speciální čističe, odstraňovače skvrn a impregnace. Tady se nevyplácí improvizovat s přípravkem na nádobí a s chlorovým čističem na skvrny nebo koberce. To vše je pro kožený nábytek pohroma!

Sidolux nabízí jeden čistič, který v sobě skrývá všechny tři tyto vlastnosti a hodí se pro rychlou a účinnou údržbu, přičemž nejdůležitější je, že odstraní skvrny a zabrání popraskání a vysychání kůže. Impregnace je skvělá proto, že nejenže zabraňuje vsakování vody, potu, případně nečistot, ale také zamezí vysychání povrchu.
Sidolux rychločistič kůže skvěle dodá sedačce lesk, osvěží barvu a zvlhčí povrch do hloubky, takže si kůže zachová elasticitu. Zároveň působí antistaticky, takže částečně odpuzuje další špínu a prach. Svěží vůně potom udělá z dalšího posazení se do sedačky věru luxusní zážitek. V jedné lahvičce máte vše, co potřebujete!

TIP: Potřebujete rychle ošetřit svou sedačku a nikde není v dosahu vhodný prostředek? Sáhněte po krému na pleť nebo po obyčejném nesoleném sádle či kvalitním oleji. V malém, až stopovém množství můžete tuk vetřít do kůže jako první pomoc.

Pořádné čistění 2 x za rok!

Průběžné očištění sedačky luxem a běžným setřením hadříkem se speciálním čističem je samozřejmostí. Odborníci radí udělat ale zhruba dvakrát za rok opravdu pečlivé čištění, kousek po kousku a mimořádnou pozornost věnovat dobré impregnaci. Pokud na to nemáte nervy, náladu nebo čas – mnohé úklidové firmy se právě takovým generálním úklidem koženého nábytku zabývají. Ale i pro takovéto čistění vám rychločištič od Sidoluxu báječně poslouží. Stačí ho pečlivě vetřít.