Zbytkové pesticidy: Jak omýt ovoce a zeleninu?

Při pohledu na ovoce a zeleninu jsme někdy bezradní. Představa pesticidů, zbytků postřiků a hnojiv je někdy ještě posílena tím, že zejména papriky a rajčata nezvykle páchnou chemickým pachem a o nějaké svěží přirozené vůni nemůže být ani řeč. Snad proto vznikl nápad tuhle zoufalou situaci alespoň zachránit tím, že ovoce a zeleninu budeme omývat speciálním prostředky.

Chemicky ošetřená zelenina a ovoce je jednoduše pro producenty a výrobce jedinou cestou, jak ji dostat na náš stůl čerstvou. Nebo alespoň takovou, aby vypadala jako čerstvá. Když už musíte kupovat zeleninu v hypermarketech a obchodech, vyplatí se vědět, jak se co největšího množství škodlivých látek zbavit.

Kolikrát člověka napadne umýt to zoufalé ovoce třeba mýdlem? Jenže žádné mytí chemie chemií! Je tu lepší řešení!

Na trhu je nový prostředek na mytí ovoce a zeleniny a je navíc 100% ekologický! Zvládne omýt i drobné ovoce jako jsou borůvky nebo maliny či listový salát. Vážně?

Jak můžeme očistit něco tak drobného a křehkého, možná si říkáte?
Je to jedinečnou chytrou aplikací – sprejem.

Co všechno najdeme na povrchu ovoce a zeleniny?

Rajčata, papriky a okurky jsou plné chemikálií zabraňujících vysoušení ovoce. Jablka jsou zase často voskovaná. Všechno může obsahovat pesticidy a zbytky umělých hnojiv. Také nečistoty nachytané po cestě. Výfukové plyny, prach, mastnou špínu. Je toho mnoho, co ovoce a zelenina na své cestě k zákazníkovi potkají…

Jen si to představte, něco takového nejde jen tak smýt, rozhodně to nezmůže obyčejná vlažná nebo i horká voda. Existuje sice mnoho domácích tipů, které jsou lepší než nic – roztok soli nebo roztok octa, ale chcete-li mít co největší jistotu, že jste se nežádoucích látek zbavili, použijte k tomu určený mycí prostředek. Ten lépe rozpustí všechny nečistot, které jsou nerozpustné pouhou vodou. Zároveň ale neovlivňuje chuť ovoce, nezanechává po sobě žádné stopy. Navíc je na bázi přírodních prostředků, které přirozeně čistí a myjí a rozpouštějí jednotlivé látky. Pomoc pro přírodu Sollux Organics Clean zase hledal v přírodě.

Lehce se aplikuje

Výhodou Sollux Organics Clean je způsob aplikace. Ovoce a zeleninu prostě vydatně postříkáte sprejem a pak opláchnete čistou vodou. Patentovaná technologie zaručí smytí alespoň části škodlivých látek. Výrobce tento přípravek pečlivě testoval a prokazatelné snížení pesticidů, vosků a zbytků hnojiv je laboratorně dokázáno.

To, co je přímo v ovoci bohužel nesmyjeme, ale nejvíce škodlivin je většinou na slupce, takže alespoň tím si velmi dobře pomůžeme ke zdravějšímu ovoci a zelenině.

Vyzkoušíte?  My určitě ano!

Co obsahují? Přírodní látky, které myjí…

Mycí síla je dána přírodními prostředky, které jsou navíc získávány z ekologického zemědělství, při kterém nejsou používány pesticidy ani chemická hnojiva. Výrobky Sollux Organics Clean obsahují například cukry, mastné kyseliny z kokosu, neionové detergeny získané z přírodních zdrojů. Neobsahují parabeny, chemikálie, zanedbatelný je obsah konzervačních látek, který je nižší než v kosmetických produktech (činí 0,015 % z celkového objemu prostředku).

Nezbývá než vyzkoušet!