TEST: Umí prací gel VENTIN opravdu nepomíchat barvy?

Prací gel Ventin se chlubí tím, že umí vyprat různorodé barevné prádlo bez toho, aniž by smíchalo jednotlivé barvy. Tak to je odvážné! Vyzkoušeli jsme a otestovali jsme všechno za vás. Po ruce byl kus bílého prostěradla, které postupně putovalo s různými barvami do pračky.

Jaký byl výsledek?

Byl skvělý a jako bonus se prádlem linula velmi příjemná ovocno-květinová vůně.
Při použití aviváže jiné vůně zůstává trochu prosvítat, takže perete-li prádlo s aviváží, vybírejte takovou, která se svou vůní hodí a ladí s Ventinem. Na druhou stranu je voňavé prádlo bonusem, když aviváž nepoužijete. Vlastně to není ani potřeba, vezmeme-li v potaz dobrou měkkost prádla po vyprání.

Barevný mix – výsledek super!

Jako první šlo na řadu barevné prádlo komplet. Takhle nějak vypadá běžné praní, když potřebujete vyprat pár nesourodých kusů a dělit je podle barvy nemáte čas.

Bílý testovací kousek zůstal bez poskvrnky!

Černá a bílá – také dopadlo dobře!

Prubířským kamenem je však černá barva. Jedna z těch, která se doporučuje vždy prát mimo ostatní barvy, tím více mimo bílé. V mixu bylo několik do černa laděných kousků prádla a také černé spodní prádlo a dvoje ponožky, které často bývají zdrojem šedavého zabarvení ostatního, světlejšího prádla. Takhle to dopadlo!

Bílá zůstala bílou!

A nakonec červená – a Ventin obstál!

Druhou nejrizikovější barvou je červená, respektive opravdu rudá. Nevím, jak často jste vyrobili díky jednomu nezvedenému červenému kousku ve světlém prádle růžové ponožky, růžové košile nebo růžová trička. Většinou už navždy, protože zrovna ta zažraná červená barva se nazpátek bere jen velmi obtížně. A tak jsme s gustem naházeli do pračky několikero rudých triček, spodního prádla a halenek společně s bílým prostěradlem a ejhle… Překvapení se nekonalo.

Znovu to dopadlo dobře! Neuvěřitelné!

Kdepak, Ventin opravdu umí to, co slibuje. Samozřejmě je vždy lépe prádlo dělit a zejména ty rizikové barvy opravdu nemíchat (černá a červená), ale s Ventinem si můžete sem tam dovolit opomenutí, nebo ho používat pro různobarevné prádlo jen tak pro jistotu.
Jednička s hvězdičkou!

Další plus:

– gelová konzistence se skvěle rozpouští a opravdu pracuje silou prášku (aktivního koncentrátu)
– dobře se dávkuje
– po otevření ani po delší dobu nemění svou vůni, ani kvalitu. Zdá se tedy, že když ho nespotřebujete v krátké době, vydrží vám a nehrozí různé změny vůně a složení.
pro barevné prádlo je to jednoznačně dobrá volba!