Olej na čalounění? Mr. Teppich to zvládne!

Stane se. Čalounění může přijít k úrazu vždycky poměrně snadno. Tentokrát se to stalo s olejem. Spolehlivou radou je použití klasického odmašťovače na nádobí, ale my jsme použili Mr. Teppich čistič na čalounění s antialergickou složkou.

Jaká je jeho síla a umí si poradit i s pořádnou špínou?

Umí.
Aby byla výzva dokonalá, na čalounění se vylil rybí olej z konzervy. Jestli tohle nepustí, bude to opravdu nepříjemné…

Aktivní pěna slibuje i čištění hluboko usazených nečistot. Neutrálně a nevtíravě voní. Zaměřuje se na to, aby přípravek nikoliv přebil, ale neutralizoval svým složením obtížné pachy z čalounění při běžném čištění. To je velké plus, které zpříjemňuje práci a osvěžuje vzduch.

Dva testy, dva dobré výsledky!

S vodou to jde lépe!

Nepočítejte ale, že s takovou pohromou si Mr. Teppich poradí hned napoprvé. Jeho doménou jsou různé jemnější nečistoty a důkladný úklid běžně zašpiněných gaučů a židlí a takováto kalamita je silnou kávou i na něj. Ale když mu dáte víc šancí, nemusíte po odmašťovači sáhnout vůbec. Dobře si poradí i s mastnými skvrnami, které jsou delší dobu zažrané, ale tak doporučujeme pomoci aktivnímu přípravku navlhčením mastného místa horkou vodou.

To se vyplatí i v případě čerstvě vzniklé skvrny. Nejprve ji v co největší míře vysajte ubrouskem nebo savým hadříkem. Navlhčete ji horkou vodou a potom nastříkejte aktivní pěnu. Nechte několik minut působit a důkladně vydrhněte. Nechte zaschnout a poté znovu postup zopakujte (můžete už bez navlhčení), ještě jedno nebo dvě opakování zajistí úspěch.

Bez vody to jde na vícero pokusů, ale jde!

Když použijete Mr. Teppich na suchý povrch, počítejte s tím, že napoprvé nepustí tak dobře. Skvrna ale začne pomalu pouštět tím, jak se začne provlhčovat. Aby se nasucho vyčistila, zopakovali jsme postup asi třikrát až čtyřikrát. Vždy nechte aktivní pěnu několik minut působit. Případně ještě část pěny důkladně vmasírujte do skvrny a znovu nechte několik minut působit.

Hotovo, vyčištěno!  Mr. Teppich obstál i v těžké zkoušce. Umí!