TEST: Na kávu a červené víno platí naše gelové kapsle Perlux?

Věříme, že takhle šíleně si svou bílou mikinu nikdy nezmažete, to by musel být opravdu divoký mejdan, ale když chcete gelovým Perluxovým kapslím pořádně naložit, tak se jednoduše ničím nešetří. Pořádně silná černá káva a červené víno. Tyto dvě potraviny patří k těm, jejichž skvrny se odepírají nejhůře, a tak je většinou do pračky dáváme minimálně po nějakém letmém promáchání nebo po ošetření přípravkem na skvrny.
Ničeho takového se ale v našem testu nedočkáte. Pěkně na syrovo. Bez skrupulí!

Takhle špinavé, ještě hezky nacucané vínem i kávou putovalo prádlo do pračky a k němu do bubnu jedna gelová kapsle Perluxu na bílé prádlo:

https://www.lakma.cz/produkt/perlux-super-compact-white-praci-perly-hexagon-bile-pradlo/

skvrny

Prací gel a prášek v jednom – zvládne to?

Perlux White Oxy Power: Dokonalé spojení síly pracího prášku a jemnosti pracího gelu, v tomto případě doslova zamířeno na bílou! Skvrny by neměly mít nejmenší šanci a prádlo si po vyprání zachovává rozjasněnou bílou barvu a nemá sklony k šednutí.  Pět aktivních enzymů se postará o skvrny, změkčovače se postarají o vaši pračku zevnitř, takže toto praní vám nezanese důležité součásti vodním kamenem a hlavní osvěžující silou je pro bílou barvu síla aktivního kyslíku. Vypadá to určitě dobře, takže jak to všechno dopadlo?

Pereme někde uprostřed a vidíme výsledek!

Zvolen byl prací cyklus někde uprostřed, ne úplně rychlé praní, ale střední cyklus na 60 °C. Samotný Perlux je určen pro praní v rozmezí od 40 °C – 90 °C. Nižší teploty volte na světlé prádlo a běžné praní, ty vyšší mohou být na prádlo nebo lůžkoviny, u kterých vám na jasné svěží bílé barvě velmi záleží.

A naše mikina s kávou a červeným vínem prošla pračkou a….

vypraná mikina

…tohle je výsledek. Káva je vypraná dokonale dočista. Víno zanechalo jemnou mapu, která by zmizela po ještě jednom vyprání, nebo by si s ní poradila dokonale, byla-li by lehce přetřena prostředkem na skvrny nebo žlučovým mýdlem.

Celá mikina si zachovala svítivě bílou barvu, ačkoliv byla v tak velké míře polita barevnými nápoji, které se v průběhu praní začaly uvolňovat do celého prádla. Perlux to skvěle neutralizoval!

Závěr:

Kávu vypere Perlux na poprvé!

Červenému vínu raději pomozte odepráním, vyždímáním či přípravkem na skvrny. Pak už můžete zbytkovou skvrnu vložit do pračky a věřit síle kyslíku!