TEST: Cleanlux, prostředek na důkladný úklid a vodní kámen s usazeninami?

V domácnosti jsou často místa, kde se špína a především vodní kámen usazuje neskutečně rychle, rád a někdy i nepozorovaně. Různá místa, pod která nenápadně zatéká, kde se vlhkost drží déle a roste vodní kámen.

Tohle třeba vzniklo za jeden týden pod odkapávačem na nádobí. Prostě něco, co rozhodně potřebuje důkladný prostředek, důkladný úklid.
Na pomoc jsme si vzali Cleanlux, prostředek na důkladný úklid.

Má na silnější kalibr, takže mu věříme!

Cleanlux, prostředek na důkladný úklid je opravdu silákem. Je doporučen pro takové případy, kdy čistíte dům po rekonstrukcích, kdy uklízíte silně špinavé prostory jako je třeba garáž, dílna nebo velmi namáhané prostory. Zvládá odstranit mastné skvrny a zbytky barev.

Otestovali jsme ho kromě zde uvedeného ještě na mastnou špínu na sporáku, připálené okolí plynového hořáku a obstál srovnatelně se speciálními čističi, snad jen je dobré trochu prodloužit dobu působení – tak pět až deset minut by mohlo stačit. V případě potřeby ještě aplikaci zopakovat.
Tento prostor pod odkapávačem a něco vodního kamene se zdá, bude pro Cleanlux snadným soustem.

Nečistota to byla taková, že čistou vodou bychom jí přece jen chvíli drbali. Dobře by působila třeba citronová šťáva, ocet nebo něco, co je speciálně na vodní kámen.

Jak si ale poradí Cleanlux?
Přípravek byl na postižené místo nanesen houbičkou, pečlivě potřena celá plocha. Doba působení byla necelá minuta a tady je výsledek!

Všechno šlo naráz, na první, maximálně druhé setření. Jen více zaschlá místa bylo třeba maličko vydrbat, ale rozhodně to nebyla žádná hrůza. Klidně toto zařadíme do velmi rychlého vyčištění!

Cleanlux pro důkladný úklid

Neočekávejte žádnou vůni. Tohle je čistě funkční záležitost, navíc s mírným bezpečnostním upozorněním, takže při jeho aplikaci používejte raději gumové rukavice. Nic se nestane, když se s přípravkem dostanete do styku na krátkou dobu pokožkou, ale přece jen při důkladném nebo déletrvajícím úklidu (třeba v té garáži nebo dílně je toho přece jen hodně), si raději nasaďte rukavice.

Pro běžný úklid se přípravek ředí ve vodě, můžete ho ale použít na silněji znečištěná místa i v neředěné formě tak, že ho nanesete houbičkou na postižená místa a setřete.